Zaczarowany dom

Stylowy mebel, czyli jaki?

Stylowy mebel, czyli jaki?

Słowo „stylowe” to jeden z najczęściej wykorzystywanych rzeczowników w branży meblarskiej. Co tak naprawdę kryje się za stylowymi meblami?

Prawdą jest, że każdy mebel pełni swoje określone funkcje. Wydaje się to oczywiste, jednak niektóre meble mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Czy to oznacza, że taki właśnie mebel nie będzie stylowy? Oczywiście, że nie.

Należy zwrócić uwagę na to, że stylowe meble charakteryzują się prostą konstrukcją. Obraz ten może być jednak nieco zaburzony jeśli weźmiemy pod lupę meble nowoczesne. Te są z reguły minimalistyczne pod względem funkcjonalnym, a swoją estetyką bardzo dobrze komponują się z wnętrzami o prostych linach i designerskich meblach. To także meble, które muszą sprostać wielozadaniowości.

Dzisiaj określenie „stylowe meble” wykorzystuje się do nawiązania tradycyjnych i sprawdzonych form. Nie oznacza to bynajmniej, że bierzemy pod uwagę tylko stare epoki czy okresy twórcze. Współczesność  cały czas się zmienia, a co za tym idzie jest także pewnym okresem twórczym.

Dzisiaj w każdym salonie meblowym znajdziemy meble nowoczesne jak i te z historią i wszystkie one mogą być naprawdę stylowe!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *